O nás

Chovu koní se věnujeme přes 12 let. Naší  disciplinou se stalo převádění koní a drezurní ježdění. Během roku cestujeme se svými koňmi po celé republice a kromě výstav a veletrhů navštěvujeme také charitativní akce. Za účelem vybudovat svou vlastní stáj jsme se rozhodli koupit starší statek v Ptáčově u Třebíče. Celkem nyní vlastníme 6 fríských koní, jednu klisnu Kinskou a nově American MiniHorse. Na vystoupení jezdíme s frískými klisnami Tsjerry a Ciarou a hřebečkem MiniHorse Kevinem.

Naše koně

Tsjerry fan Henswoude

Tsjerry se narodila v roce 2006, k nám byla dovezena z Nizozemí v roce 2010. Tsjerry je typickou představitelkou fríského koně, dlouhá hříva, téměř dokonalý exteriér. V roce 2013 obsadila v anketě o nejkrásnějšího koně České republiky 2.místo. Tsjerry svou mohutnou postavou připomíná spíše hřebce, je učenlivá, přítulná a miluje pozornost.

Ciara Van de Demro stables

Ciara se narodila v roce 2008, v roce 2014 byla dovezena z Nizozemí a od té doby se představuje divákům v České republice. Ciara vyniká svou celoročně uhlově černou barvou, elegantním vzhledem, velmi dobrým pohybem a charakterem. Je pracovitá, ochotná a velmi přítulná.

AA Creek Mignight Dreamboy alias Kevin

Kevin je plemene American MiniHorse narozený v roce 2014.  Koupili jsme ho na začátku roku 2018. Je to plemenný hřebec pro americké ,holandské a české klisny miniaturních koní. V roce 2018 se stal absolutním vítězem licentace hřebců a svodu klisen a valachů v Opřeticích s hodnocením 8,4bodů.Kevin se stále učí nové kousky, ale díky jeho zvídavé povaze to není velký problém.