Naše koně

Vystupují:

Ciara Van de Demro stables

Ciara se narodila v roce 2008, v roce 2014 byla dovezena z Nizozemí a od té doby se představuje divákům v České republice. Je držitelkou mnoha ocenění, šampionkou mnoha výstav a držitelkou titulu Ster. Dala jedno hříbě, hřebečka, který byl prodán do USA. Ciara vyniká svou celoročně uhlově černou barvou, elegantním vzhledem, velmi dobrým pohybem a charakterem. Je pracovitá, ochotná a velmi přítulná.

Gaike W.T.

Klisna narozená v roce 2010, je velice klidná, milá, velice pracovitá a má velmi ladný pohyb. V červenci 2019 porodila své první hříbě, hřebečka Kije van de Mano. “Chajka” je nyní opět přiježďována pod sedlem a učí se cviky jako její kolegyně, aby se mohla zařadit mezi vystupující koně.

 

Nobel van de Noeste Hoeve

Nobel se narodil v roce 2012 v Nizozemí. K nám byl dovezen v roce 2016. Na svém kontě má titul Ster a stal se vítězem na několika výstavách. “Nobík” je stále mladý hřebec, v současné době ježděn pod sedlem a učen do zápřahu. Jako ostatní se učí i přirozenou komunikaci, která mu jde velice dobře.

AA Creek Midnight Dreamboy alias Kevin

Kevin je plemene American MiniHorse narozený v roce 2014.  Koupili jsme ho na začátku roku 2018. Je to plemenný hřebec pro americké, holandské a české klisny miniaturních koní. V roce 2018 se stal absolutním vítězem licentace hřebců a svodu klisen a valachů v Opřeticích s hodnocením 8,4 bodů. Kevin se stále učí nové kousky, ale díky jeho zvídavé povaze to není velký problém.

 

V tréninku:

Iris van de Gela

Mladá klisnička narozená v roce 2018. Má elegantní klus a je velice zvídavá. Pomalu roste do krásy.

Ostatní koně:

Steven fan Wiekes Hiem

Steve se narodil v roce 2005, je tedy nejstarší z našich černých perel. Za svou kariéru získal titul Ster a slavil mnoho drezurních úspěchů stupňů Z a L, a byl druhý nejlepší kůň za kraj Vysočina v drezurách. Dnes je Steve využíván z lehka, je ježděn pod sedlem, ovládá všechny prvky přirozené komunikace a když je potřeba, vyrazí se ukázat i divákům.

Kije van de Mano

První potomek klisny Gaike W.T. Narodil se v létě 2019. “Kája” je velice komunikativní a zvídavý.

Heidi

Klisna narozená v roce 1999. Je plemene Kinský a zároveň zapsaná v knize plemene ČT. Na výstavách Kinských sklízela prémie. Jezdila drezury stupně S, kde se umisťovala na předních příčkách. Dnes si užívá důchodu a pod sedlem je využívaná už jen rekreačně. Dala 2 potomky, hřebečka a klisničku, kteří podědili její dokonalý pohyb.

Vzpomínáme:

Tsjerry fan Henswoude

Tsjerry se narodila v roce 2006, k nám byla dovezena březí z Nizozemí v roce 2010. Tato klisna je zapsaná v královské plemenné knize fríských koní, která je vedená v Nizozemském Drachtenu. Je držitelkou mnoha ocenění, stala se šampionkou své kategorie čtyřletých a starších stamboek klisen na svodu fríských koní v letech 2011, 2012, 2013. Je vítězkou a šampionkou mnoha výstav, jak u nás, tak i v zahraničí. V roce 2013 se navíc zúčastnila ankety nejkrásnější kůň ČR a ve finále obsadila 2. místo. Tsjerry byla typickou představitelkou fríského koně, dlouhá hříva, téměř dokonalý exteriér. Svou mohutnou postavou připomínala spíše hřebce, byla učenlivá, přítulná a milulovala pozornost. Odešla 13.9.2021.